POVÍDKY, KTERÉ SE ZDE OBJEVUJÍ JSOU Z MÉ VLASTNÍ TVORBY! POKUD BY JE NĚKDO CHTĚL NĚKDE UVEŘEJNIT, TAK JEDINĚ S MÝM SOUHLASEM!

ZADEJTE MI NĚJAKÁ SLOVA A JÁ NAPÍŠU DRARRY DRABBLE!

TÉMATA - NAPIŠTE MI NĚJAKÉ! BABIČKA TATÍNEK

Děkuji za každý Váš komentář :)

Deprese a sebevražda.

23. srpna 2014 v 19:40 | cincina |  ►►TÉMATA◄◄
Další téma, které jsem zvolila je docela depresivní. Ale chci o něm něco napsat. FU! 3,2,1...!

  • Deprese a sebevražda.Chci se vyjádřit ke každému zvlášť, i když to spolu docela hodně souvisí. Ke konci to pak stejně spojím dohromady v závěru.

Deprese

Hodilo by se začít, co to vlastně je. Schválně jsem si to zkusila vygooglit, a vylezlo na mě tohle.

"Deprese je velmi závažný a život ohroužující stav psychiky projevující se dlouhodobě pokleslými náladami jedince." - Wikipedia.

Ale ano, s touhle definicí se dá souhlasit, protože to na mě absolutně sedí. Depresemi trpím už čtvrtým rokem, a prakticky se od té doby nic moc nezměnilo. Nejsem schopná s tím něco dělat, protože se bojím s tím něco dělat. Většina lidí by si s tím zašla za psychologem, ale já v té době nebyla plnoletá, a mamka o tomhle samozřejmě nic neví, a říkat jí to rozhodně nebudu. Myslím si, že by mě odsoudila.

Nicméně něco muselo být příčinou depresí. A já přesně vím, co to způsobilo. Bylo to už na základce, kdy se mi kluci posmívali, byli na mě hnusní, a psychicky mě šikanovali. Nepřispělo k tomu zlomené srdce z lásky. Opravdu ne. Začala jsem se uzavírat do sebe, přestala jsem věřit lidem, i když pár přátelům řeknu všechno, protože u těch vím, že mě neodsoudí, a pochopí mě. Ale to jsou internetoví přátelé. Pokud nepočítám jednu spolužačku :)

Když to u mě propuklo, byla jsem ze všechno zmatená. Hlavně ze sebe, a své orientace, všechno se to ve mě nahromadilo, a postupně se to dostávalo ven... díky urážkám, a všemu, co se mi stalo, si o sobě myslím, že jsem hnusná, nemám na sobě ráda absolutně nic. Nesnáším se.

Já... teď, jak to takhle sepisuju, tak mám v očích slzy, a nechápu, že jsem se dokázala takhle otevřít, a napsat to. Je to pro mě docela těžký, ale zvládám to. Protože vím (doufám), že mě neodsoudíte. I zde na blogu jsem poznala úžasné lidi (i svou první lásku).

Vím, že bych s depresemi měla někam zajít, a... chystám se. Akorát nevím, kdy se odhodlám. Nevím totiž, jestli mám pro co žít, a nemám důvod tam chodit. Myslím, že by beze mě bylo světu docela dobře. Nemám odrazový můstek. Bod, od kterého bych se odrazila ode dna, na kterém se právě teď nacházím, a nevím, jak najít cestu zpět. Do života, který jsem vedla před čtyřmi lety, kdy jsem prakticky byla malé děcko, a měla divné názory.Sebevražda

U sebevraždy definicí začínat nebudu, protože to je snad jasné, co to je. (Ne, že by deprese nebyla, ale někteří si ty pojmy pořád pletou).

Klepou se mi prsty na klávesnici, protože nevím, jak začít, a vlastně ani nevím, jestli to mám tady psát, protože je to pro mě dost choulostivé. (I když vím, že tady mám chápající čtenářky :))

No... dobře, přiznávám, že nad tím přemýšlím docela často, ale o nic jsem se nepokusila. Já... nechci tady rozebírat moc sebe, chci se zaměřit na pár svých "přátel".

Jedna moje kamarádka se o to pokusila, a chce se zabít. Pokaždé jí to rozmlouvám, i když bych to nejraději udělala sama. (Docela ironie, nemyslíte?)... Nicméně jí pomáhám, a ona pomáhá mě. Je to taková protislužba. Udržujeme spolu velmi blízký vztah.

Pak mám jednu známou, která se řeže, protože miluje krev. Tohle nikdy nepochopím. Řezání přece není o tom, že se díváte na krev, nebo jí ochutnáváte, nebo cokoliv jiného... aspoň tak to vidím já. Další kamarádka s řezáním přestala, a ta, na kterou jsem si právě teď vzpomněla, tak ta už to díkybohu nedělá. Nevím, ale... já chráním lidi kolem sebe, ale sama sebe ochránit nedokážu. Myslím si, že nejsem silná. A pokud nevyhledám pomoc, tak...


***

Tyhle dvě "věci"? se prolínají hodně. Protože ten, kdo má deprese se většinou chce i zabít. Neznám člověka s depresí, který by nepomyslel na smrt. Možná, je to jedno, ale... jsou lidé, kteří opravdu potřebují pomoct. Pokud je mezi vámi někdo takový, a dočetl až sem, můžete mi v komentáři nechat kontakt (e-mail, facebook, prostě cokoliv), a já se vám ozvu. Můžeme si spolu popovídat, promluvit si, a třeba právě tobě budu schopná pomoct. Nestyď se!

Trpíte depresemi?

Pomysleli jste někdy na sebevraždu?

Autor článku: © cincina
Obrázky: Tumblr.com
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Luci Luci | E-mail | Web | 23. srpna 2014 v 22:01 | Reagovat

Jednou jsem měla depresi... přemýšlela na smrt, řezala se... ale dostala jsem se z toho... nezbývá než věřit, najít si smysl života - něco za čím jít a proč žít :) držím palce, ať se brzy i na tvé tváři usadí úsměv a jsi opravdu šťastná :)

2 Mariiis_N Mariiis_N | Web | 24. srpna 2014 v 10:16 | Reagovat

Ja depresemi naštěstí moc netrpim, ale uz jsem to taky parkrat zažila. Nejhorší je rozmlouvat někomu koho mate radi aby se nezabil. Zažila jsem to. Mela jsem kamaráda do kterého jsem byla zamilovaná a on se chtěl obesit. Stali me to dost úsilí, ale nakonec jsem ho premluvila. Naprosto nechapu lidi co se rezou, přijde me to takové divne

3 Sodomagor. Sodomagor. | Web | 24. srpna 2014 v 10:57 | Reagovat

Já depresemi trpím, bojuju s tím už dlouho. Můj teď už bejvalej přítel si z toho dělal akorát prdel, vždycky mi řekl "bože, ty máš zase ty svoje depky" :D Ale mě to k smíchu moc nepřišlo. Nikomu nepřeju zažít ty hnusný stavy, to nechutenství, ty pocity když brečíš a máš záchvaty vzteku a vlastně ani nevíš proč, když si myslíš, že jsi na všechno sama a nemáš koleme sebe ani jednoho kamaráda, a bylo by toho víc. A ta sebevražda souvisí i s těma depresema. Stydím se za to, ale pomyslela jsem na sebevraždu víc, než je zdrávo. Hledala jsem na internetu různé tipy, jak se bezbolestně zabít. Vybrala jsem si předávkování práškama. Ale nakonec jsem z toho vycouvala. Jsem srab, a ikdyž si troufám říct, že z mých kamarádů není ani jeden ten pravý a vážně se cítím sama, tak mám alespoň rodinu a mýho miláčka Bennyho ( pes ). Ale někdy se těm myšlenkám ubránit prostě nedá. Já souhlasím s tvými názory, takže opět řeknu - hezky jsi to napsala :).

4 steel32 steel32 | Web | 24. srpna 2014 v 11:14 | Reagovat

docela mě překvapilo to o tý depresi :O
každopádně si to nemysli, protože já si myslim, že si naprosto úžasná! :O a to jako fakt! takže počítej s tím, že máš fanouška! :D ale měla sem to podobně, když sem byla menší :/ nevím co se pak stalo :D
a zkus se někdy zabít a přisahám, že se zabiju a přijdu tě zabít do posmrtnýho života! :D
ale určitě nejsi slabá, už jenom to že pomáháš ostatním tě od toho oddaluje :)

5 Millow. Millow. | Web | 24. srpna 2014 v 12:25 | Reagovat

Měla jsem období, kdy jsem do deprese málem spadla, nebylo to delší než půl roku, takže nevím, jestli se tomu deprese říkat dá. Myšlenka sebevraždy mnou projela, ale okamžitě jsem ji utla kvůli rodině. Radši se budu nadosmrti trápit, než se zabít. Prostě bych to nemohla hlavně rodičům a sestře udělat. Nemyslím si, že by to zvládli. nevím ani jestli by to zvládli, kdyby to byla nešťastná náhoda natož sebebvražda. Kvůli nim bych to udělat nemohla.
V to jedno období mi pomáhala ségra a teď si myslím, že bych se z toho dostala i sama. Užprostě vím jak na to.
Já taky ti držím palce, ať co nejdřív se z toho dostaneš a budem mít sama sebe ráda, jaká jsi, protože sice tě neznám osobně, ale  i tak jsi skvělá :)

6 femme fatale femme fatale | Web | 24. srpna 2014 v 14:18 | Reagovat

ja som trpela veľkými depresiami počas základnej školy, tiež ma spolužiaci/spolužiačky psychicky šikanovali + do toho som mala oca alkoholika, nedalo sa to zniesť,..svoje pocity som zajedala a raz som dokonca chcela skočiť z balkóna (neurobila som to a kedže bývam len na 2 poschodí, asi by som si len niečo zlomila)...v každom prípade som rada, že som sa z toho dostala a som šťastná...dúfam, že aj tebe bude lepšie a prestaneš ma také myšlienky o sebe :)

7 Kubi Kubi | Web | 24. srpna 2014 v 15:22 | Reagovat

S tím psychologem souhlasím.. Pomůže to, ale já bych taky za ním nešla, když jsem měla anorexii xD Moje kámoška trpí taky depresemi:/  Jsi dost dobrá, že jsi o tom napsala! Neboj, odsuzovat tě nebudeme, vím, že je to hnusné! Úplně tě chápu! Fakt moje kamarádka prožívá to samé, taky se chce pořád zabít, ale naštěstí na to nemá sílu! Snad se z toho nějak dostaneš, když tak fakt zkus toho psychologa, on fakt pomůže!:)

8 V V | Web | 24. srpna 2014 v 17:33 | Reagovat

Neboj, tady tě nikdo neodsoudí :) chápu, kolikrát je to těžké, mě taky docela šikanovali na základce a i když mám fajn rodinu, tak moje matka je cholerik a i přesto že ji mám vlastně ráda tak jí svým způsobem i nenávidím, hlavně za to že mi vždycky jen snižovala sebevědomí a já mám ted dost velké problémy mluvit s lidmi, otevřít se, důvěřovat a tak.
Na sebevraždu jsem nikdy nepomyslela, je to svým způsobem zbabělé. Snažím se myslet pozitivně a věřit, že vždycky všechno nakonec dobře dopadne. Tenhle citát je jeden z mých mott :) "Všechno jednou skončí dobře, pokud ne, znamená to, že ještě není konec".
A pokud už máš takové deprese dlouho, rozhodně bys měla zajít za psychologem, kamarádka to má taky těžké, je silné postavy a rodiče jí doma dělají peklo, spolužáci a všichni ji vždycky šikanovali a přesto je to snad nejoptimističtější člověk co znám. (i když zas další citát, sice anglicky, ale snad pochopíš: "Being emotionally drained makes it harder to control laughter. Thi is why those most depressed tent to laugh more and easily." ...A právě že už první návštěva psychologa jí dost pomohla :)
...
myslím že v lidech na blogu budeš mít vždycky oporu :) hodně štěstí!

9 Patas One Patas One | Web | 24. srpna 2014 v 18:55 | Reagovat

Omlouvám se za spam, ale rád bych doporučil svůj blog, hlavně tedy můj nejnovější článek - onepatas.wordpress.com/2014/08/24/100-veci/. Budu rád, když jej navštívíš ;)

10 without-problem without-problem | Web | 26. srpna 2014 v 2:58 | Reagovat

Neumím si představit, že by tě tu někdo na blogu odsoudil..podle mě 60% lidí si tu kompenzuje bolest a vypisuje se z podobných stavů. Včetně mě. A 90% lidí, které osobně znám trpí depresemi.

Já na smrt myslím v posledních dvou letech často. Nevím, jestli to bylo ze stresu, ze strachu nebo něčeho jiného, každopádně jednou jsem onemocněla tak, že jsem se už neuzdravila. Jednou za čas to na mě příjde a já lehnu. Bolest je nesnesitelná. Zvracím, neudržím se na nohách víc jak dvě minuty, nesnesu žádné zápachy, nic nejím. Často bývám mimo realitu, nevím kde ani kdy jsem. Třeba tuhle jsem se prolítla ze schodů. Díky bohu, že ještě nejsem paralyzovaná. Vyvolávám jména náhodných lidí. Zimnice je mou kamarádkou.
Možná zadržovaný vztek?
V každém případě, jediné, na co dokážu v ty těžké chvíle myslet je spánek a přežití.

Víš co je nejhorší? Že to mám v hlavě. My všichni to máme v hlavě. A bojíme se s tím něco dělat.
Já se rozhodla, že to změním. Jsem na začátku, procházím terapií teprve první týden. Ale vidím ten cíl. A jdu po tom.

Kdybys chtěla, taky jsem tu pro Tebe a můžeš vždy napsat!

11 LinDa☮ LinDa☮ | Web | 27. srpna 2014 v 20:42 | Reagovat

Úplne ťa chápem. Aj tento článok. A musím priznať, že občas sa cítim tiež takto mizerne. Ale v poslednej dobe menej ako kedysi.
Tiež sa mi vysmievali na základke, ale to sa vysmievali každému. No ja som si to viac brala... a bola som taká citlivejšia. Chalani sú už raz takí. Buďme radi, že už nie sme na základke :) ;)
Ale ak sú tie depresie časté a silné a nezvládnuteľné, a ak sa privelmi trápiš, tak by si mala zájsť ku psychologičke alebo si nájsť aspoň dôveryhodnú osobu, ktorej sa vyrozprávaš. A teraz nemyslím blogovú osobu, ale skutočnú....tá môže pomôcť aj objatím, veď vieš ako to myslím :D Objatie pomáha.
Som rada že nemyslíš na samovraždu. Ale je mi ľúto tej známej, ktorá sa rezala. Dobre, že s tým prestala.

Držím palce, nech sa to všetko pomaly zlepšuje. Ak ti bude ťažko, rozpíš sa. To pomôže. :) A snaž sa zvýšiť sebavedomie. Mysli pozitívnejšie. Skúsila som a pomohlo.
Posielam ti veľké virtuálne objatie a veľa sily :D

12 Krisss Krisss | E-mail | 18. října 2015 v 22:18 | Reagovat

Já mám pořád deprese a myslím na sebevraždu.
Jsem na světě úplně zbytečně. :-(
Email: krustka629@gmail.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama