POVÍDKY, KTERÉ SE ZDE OBJEVUJÍ JSOU Z MÉ VLASTNÍ TVORBY! POKUD BY JE NĚKDO CHTĚL NĚKDE UVEŘEJNIT, TAK JEDINĚ S MÝM SOUHLASEM!

ZADEJTE MI NĚJAKÁ SLOVA A JÁ NAPÍŠU DRARRY DRABBLE!

TÉMATA - NAPIŠTE MI NĚJAKÉ! BABIČKA TATÍNEK

Děkuji za každý Váš komentář :)

Ježíšek, Santa nebo někdo jiný? 1/4

23. prosince 2014 v 21:06 | cincina |  ►►TÉMATA◄◄
Jak už jsem se zmiňovala, tak tenhle článek jsem měla rozepsaný, ale pak jsem si ho omylem smazala. Nicméně ho prostě chci napsat, tak jsem se do něj pustila znovu :) Chci psát o postavách, které nosí dárky v různých státech, protože ne ve všech státech je to stejné jako u nás :) Jsou státy, kdy Vánoce slaví jindy a kde dárky nosí jiná postava než náš Ježíšek. A proto vám přináším sérii těchto článků, ve kterém to rozeberu :) (Článek řadím do rubriky Témata, i když mi toto Téma nikdo nezadal. Myslím, že i přímo v té rubrice jsem někde psala, že některá ta Témata si vymýšlím sama a některá mi zadáváte vy :)) Tak jdeme na to!Česká republika

Myslím, že všichni ví, jak to chodí u nás, ale pro jistotu :D Vánoce slavíme 24. 12. večer a dárky nám nosí Ježíšek :) NE SANTA! Nemám ráda velkou propagaci Santy. Jako nevadí mi... dokonce se mi postava Santy Clause líbí a mám ho docela ráda :) Ale prostě u nás je Ježíšek a tečka. A to samé s tím, že bychom mohli rozbalovat dárky 25. 12. ráno. No tak to ani omylem :D Já budu zachovávat české tradice.


Slovenská republika

Tak naši sousedi to mají stejně jako my. Dárky rozbalují ve stejný den a dárky jim nosí Ježiško, což je vlastně Ježíšek :)


Polsko

V Polsku také slaví sv. Mikuláše jako my... akorát oni 6. prosince :) (I když u nás také někteří slaví 6. 12. Osobně já slavím Mikuláše 5. 12.) a Mikuláš v tento den dává drobné dárky pouze dětem. A 24. 12. nese Mikuláš nebo také Ježíš dárky všem.


Maďarsko

Maďarům nosí dárky Jézuska (Ježíšek) ještě před štědrovečerní večeří. Vánoce považují za nejdůležitější svátky, protože sv. Štěpán, kterého oslavujeme 26. 12., byl zakladatelem jejich státu.


Německo

V severním Německu nosí dárky Vánoční muž - Weihnachtsmann 24. 12. V jižním Německu Christkind, což je Ježíšek :) A také 24. 12.


Rakousko

V Rakousku roznáší dárky Christkind (Ježíšek). V tomto státě začínají Vánoce už od 1. prosince, kde všude vládne vánoční výzdoba, později se otevírají trhy... Vánoční atmosféra odtud dýchá všude.
Francie

Francouzi mají obdobu Santy Clause a to Otce Vánoc - Pére Noëla, který dětem dává dárky do botiček, které stavějí ke krbu. Proto si Francouzi leští své boty... aby jim tam Pére nadělil dárky :) K večeři usedají ve stejný den jako my.


Nizozemsko

V Nizozemsku mají Mikuláše (Sinterklaas), který jim roznáší dárky :) Děti věří, že k nim každým rokem přijíždí ze Španělska. Se svým pomocníkem Černým Petrem 4. 12. objíždí všechny domy a komínem posílá drobné dárky.


Belgie

Pro Belgičany Vánoce nejsou tak důležité. Raději slaví sv. Mikuláše, který přichází 5. 12. večer. Štědrý den je pro Belgičany pracovním dnem. My zasedáme ke stolu a oni ještě pracují. Dárky otevírají 24. 12. večer, nebo 25. 12. ráno. A dárky jim nosí Santa Claus :)


Já doufám, že se vám první část líbila :) Tak co? Kterou osobu neznáte nebo naopak znáte? Věděli jste to?

Autor článku: © cincina
Obrázky: Google.com

OMLOUVÁM SE ZA TO ZELENÉ POZADÍ, ALE BOHUŽEL V TOMHLE ČLÁNKU MI NEŠLO NASTAVIT BÍLÉ PÍSMO. VŮBEC SI NEDOKÁŽU VYSVĚTLIT PROČ, NETUŠÍM, KDE JE CHYBA. TAKŽE SNAD VÁM TO NEBUDE VADIT... STEJNĚ SI MYSLÍM, ŽE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE, ŽE TO JDE PŘEČÍST, NO NE? :D SLIBUJI, ŽE V PŘÍŠTÍM ČLÁNKU SE TO NEBUDE OPAKOVAT! (SCHVÁLNĚ JSEM ZKOUŠELA JINÝ ČLÁNEK A BÍLÉ PÍSMO MI TAM NORMÁLNĚ FUNGUJE, TAKŽE OPRAVDU NEVÍM. BLOG.CZ MÁ ASI ZASE NĚJAKOU DIVNOU CHYBU :D) NICMÉNĚ OPRAVDU DOUFÁM, ŽE VÁM TO NEVADÍ A ČLÁNEK SI I TAK PŘEČTETE A HODÍTE MI DOLŮ KOMENTÁŘ :) FAKT SI TO NEDOVEDU VYSVĚTLIT. ALE KDYBYCH TO CHTĚLA PŘEPSAT, TAK BY MI BLOG.CZ NEVZAL STEJNÝ NADPIS ČLÁNKU. TAK JSEM TO VYŘEŠILA TAKHLE. PŘÍŠTĚ SE TO NEBUDE OPAKOVAT. PŘÍSAHÁM.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kiro Kiro | 23. prosince 2014 v 20:45 | Reagovat

Zajímavé, jak je to ve všech státech rozmanité, i když jsou tak blízko sebe. :)

2 Kelíns Kelíns | Web | 23. prosince 2014 v 21:30 | Reagovat

To je zajímavé, nikdy jsem o tom moc nepřemýšlela. Nizozemsko mi přijde nejlepší :-)

3 fakynn fakynn | Web | 23. prosince 2014 v 22:29 | Reagovat

Třeba já vůbec netušila, že v Nizozemí to sice slaví, ale mají normálně pracovní den. :O
Věděla jsem jak je to v Německu, samozřejmě Slovensku, Francii, zbytek byl novinou, i když třeba stejnou, jako máme my. :)
Těším se na další část, ty to víš. :)

Celý blog blbne, to víš, tak asi to bude tím.

4 Lee Lee | Web | 24. prosince 2014 v 8:39 | Reagovat

Zajímavý) Mikuláš.. zajímavý) Ještě že máme toho ježicha :D
ŠŤASTNÝ A VESELÝ!

5 LinDa☮ LinDa☮ | Web | 25. prosince 2014 v 12:49 | Reagovat

Ja by som si nevedela predstaviť, že by som darčeky otvárala až 25. ráno :D Američania a ostatní, ktorí to tak majú, musia byť veľmi nedočkaví :D
Páčia sa mi francúzske zvyky - čistenie topánok. Príde mi to celkom zaujímavé :D

6 alex alex | Web | 9. prosince 2016 v 8:34 | Reagovat

zaujímavé :) kto by to bol povedal sice je to zvyk ale s tými darčekmi až 25 by sa mi to tiež moc nepáčilo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama